اف بنر

وبلاگ اختصاصی رضا کلهر منابع اسرائیلی:‌ ایران موشک های سوریه را ارتقا می دهد - *** موشک شهاب-۳***

X
تبلیغات
رایتل

منابع اسرائیلی:‌ ایران موشک های سوریه را ارتقا می دهد

شنبه 9 تیر‌ماه سال 1386


منابع اسرائیلی:‌ ایران موشک های سوریه را ارتقا می دهد


‌ایران موشک های زلزال دو با برد 250 کیلومتر و موشک های فاتح 110 با دقت هدف گیری بسیار بالا و قدرت تخریب کنندگی بالا را در اختیار سوریه قرار داده است.

عصر ایران - منابع صهیونیستی مدعی شدند که ایران هزینه های مالی خرید موشک های پیشرفته توسط سوریه را می پردازد .

به گزارش عصر ایران (asriran.com) به نقل از روزنامه القدس العربی، بنابراین گزارش ایران به مقامات سوریه شرط کرده اند که این موشک ها تنها علیه اسرائیل و مواضع آمریکا در منطقه خاورمیانه به هنگام حمله نظامی آمریکا به ایران استفاده شود.

روزنامه اسرائیلی یدیعونت آحارونت در شماره اخیر خود به نقل از عوزی روبین یکی از کارشناسان موشکی و مدیر اداره دفاع در برابرحملات موشکی در وزارت جنگ اسرائیل می نویسد: سوریه موشک های دوربردی را از ایران به دست آورده اند که می تواند تمامی مناطق اسرائیل را مورد هدف خود قرار دهد.

این کارشناس موشکی اسرائیلی اضافه کرد:‌ایران موشک های زلزال دو با برد 250 کیلومتر و موشک های فاتح 110 با دقت هدف گیری بسیار بالا و قدرت تخریب کنندگی بالا را در اختیار سوریه قرار داده است.

وی با اعلام این که موشک فاتح 110کلاهکی به وزن نیم تن را حمل می کند . این موشک در تاسیسات تسلیحات ایران پیشرفته سازی شده است و توسط پایانه های مشابه پایانه های پرتاب موشک سام 2 روسیه به سوی هدف های مورد نظر شلیک می شود.

این روزنامه اضافه کرد:‌ براساس توافقنامه دفاعی امضا شده میان ایران و سوریه کمیته موشکی مشترکی به ریاست وزیران کشور دو کشور میان تهران و دمشق فعال است. از جمله مواد این توافقنامه امکان سوریه برای انتقال موشک های اسکاد خود به ایران با هدف ارتقاء و پیشرفته سازی این موشک هاست.

این کارشناس اسرائیلی در عین حال دست یابی سوریه به موشک های شهاب 3 از ایران را امری غیرمنطقی دانست.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد