X
تبلیغات
رایتل

ایران از «شهاب3» هم فراتر رفته است

شنبه 22 تیر‌ماه سال 1387


افزایش توان دفاعی و قدرت بازدارندگی
هنوز جزئیات بیشتری از ویژگی های موشک جدید ایران منتشر نشده ، اما بر اساس شنیده ها اگرچه این موشک با موفقیت آزمایش شده است اما گویا مقامات ایران فعلا تصمیمی برای اعلام دستیابی به این موشک ندارند.

 در حالی که  آزمایش موفقیت آمیز ورِِژن جدید موشک شهاب 3 در جریان رزمایش پیامبر اعظم 3 بازتاب های گسترده ای در جهان داشت ، یک منبع آگاه از پیشرفت های ایران در تولید موشک جدید و پیشرفته تری از شهاب 3  خبر داد.

به گزارش عصرایران موشک شهاب 3 با برد 2000 کیلومتر قابلیت حمل کلاهک را نیز دارد و بزرگترین نگرانی رژیم صهیونیستی نیز همین موشک  است چرا که اسرائیل تنها 1200 کیلومتر با مرزهای ایران فاصله دارد و از این رو از هر نقطه ای از ایران می توان هر نقطه ای از اسرائیل را مورد هدف قرار داد.

 هنوز جزئیات بیشتری از ویژگی های موشک جدید ایران منتشر نشده ، اما بر اساس شنیده ها اگرچه این موشک با موفقیت آزمایش شده است اما گویا مقامات ایران فعلا تصمیمی برای اعلام دستیابی به این موشک ندارند.
 
یک مقام بلند پایه در این باره یادآور شد: همه کشورها در ساخت و دستیابی به تسلیحات ، معمولا ادواتی را معرفی می کنند و در مانورها از انها بهره می برند که تا چند مرحله پیشرفته تر ان را ساخته باشند و ایران نیز بر اساس این راهبرد ، تسلیحاتی در اختیار دارد که شاید تنها در زمان استفاده از آن خبر ساخت و دستیابی ایران به آن منتشر شود.
 
تولید دو موشک دور برد "عاشورا" با برد 2000 کیلومتر و "قدر 1 "با برد 1800 کیلومتر از دیگر برنامه ای موشکی است که مقامات نظامی ،پیشتر ‌از آن خبر داده اند. 
 
ایران همچنین موشک های شهاب 1 و 2 نیز در اختیار دارد که برد آنها به ترتیب 300 و 500 کیلومتر است.
 
موشک میان برد زلزال دارای بردی معادل 400 کیلومتر و موشک فاتح دارای بردی معادل با 170 کیلومتر از دیگر توانمندی های موشکی ایران به شمار می روند.

 
ایران همچنین چند موشک با برد کوتاه به نام های نازعات با بردی معادل 100 کیلومتر ، فجر 3 با برد 45 کیلومتر ، فجر 5 با برد 75 کیلومتر و موشک عقاب با بردی معادل 45 کیلومتر در اختیار دارد.

موشک های کوتاه برد حزب الله لبنان از مهم ترین عوامل نظامی شکست اسرائیل در جنگ 33 روزه بود.
 

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد