اف بنر

وبلاگ اختصاصی رضا کلهر برد موشک سجیل بیشتر از شهاب 3 است - *** موشک شهاب-۳***

X
تبلیغات
رایتل

برد موشک سجیل بیشتر از شهاب 3 است

سه‌شنبه 28 آبان‌ماه سال 1387

وزیر دفاع:
برد موشک سجیل بیشتر از شهاب 3 است
جام جم آنلاین: سردار مصطفی محمد نجار وزیر دفاع با بیان اینکه موشک تازه سجیل با موشک شهاب 3 از جهات گوناگون متفاوت است، گفت:‌ برد موشک سجیل بیشتر از شهاب 3 است.

مصطفی محمد نجار وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، در تشریح جزئیاتی از موشک سجیل که اخیراً آزمایش شده است، گفت: این موشک با سوخت جامد عمل می‌کند و دو موتوره و دو مرحله‌ای است.

وی موشک سجیل را موشکی با توانمندی‌های کاملاً جدید عنوان کرد و با بیان اینکه «سجیل» نزدیک به دو هزار کیلومتر برد دارد، افزود: موشک جدید سجیل با موشک شهاب 3 متفاوت است؛ شهاب 3 تک مرحله‌ای است اما سجیل در دو مرحله عمل می‌کند، سوخت شهاب 3 مایع است اما موشک سجیل از سوخت جامد استفاده می‌کند و برد سجیل بسیار بیشتر از شهاب 3 است.

وزیر دفاع موشک شهاب 3 را نیز موشک دقیقی دانست که به موقع و در جای خود کار خاص خودش را انجام می‌دهد، اما در عین حال تصریح کرد: یکی از قابلیت‌های بسیار خوب موشک سجیل این است که بسیار سریع عملیاتی می‌شود و عملیات مورد نظر را انجام می‌دهد.

محمد نجار در پاسخ به واکنش‌ غربی‌ها به آزمایش موشک سجیل اظهار داشت: دشمن در طول سال‌های گذشته از این نوع صحبت‌ها و تبلیغات زیاد داشته است؛ چرا که آنها با انجام القائات منفی در سطح جهان می‌خواهند مانع از فعالیت‌های دفاعی بازدارنده ایران شوند.

وی خاطرنشان کرد: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران قدرتی بازدارنده و دفاعی است و فعالیت‌های متعارف ما در قالب دکترین دفاعی در حال انجام است که آزمایش موشک سجیل نیز در قالب همین راهبرد انجام شد.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه توان موشکی ایران یک توان بازدارنده برای پاسداری از ثبات، صلح و آرامش در منطقه است اظهار داشت: افزایش توان دفاعی ایران مانند آزمایش موشک سجیل باعث خوشحالی دوستان ما می‌شود و طبیعی است که برای دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ناراحتی ایجاد می‌کند.

وی خاطرنشان کرد:‌ ما از تبلیغات و حرف‌های دشمن طرفی نمی‌‌بندیم چون آنها دائما به القائات منفی خودشان ادامه می‌دهند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد