چین با موفقیت موشک سپر ضد موشکی خود را آزمایش کرد-تکمیلی

دوشنبه 21 دی‌ماه سال 1388چین با موفقیت موشک سپر ضد موشکی خود را آزمایش کرد-تکمیلی
 نظامیان چینی روز دوشنبه با موفقیت فناوری رهگیری موشکی از زمین را آزمایش کردند. این مطلب را خبرگزاری "شینهوا" گزارش داد.آزمایش سپر ضد موشکی که در جریان آن اهداف رویت شد در خاک چین انجام شد.

 اخبار مربوط به آزمایش سیستم های ضد موشکی در چین با افزایش تنش ها در روابط میان پکن و واشنگتن توام شده در خصوص مسئله ارسال تسلیحات آمریکایی به جزیره "تایوان" که چین آن را بخشی از خاک خود می شمارد.

روز پنجشنبه گذشته رسانه های گروهی اعلام کردند که پنتاگون معامله فروش سیستم موشکی سپر ضد موشکی "پاترویت" مدل جدید به تایوان را تایید کرده است.

در پاسخ وزارت امور خارجه و دفاع چین شدیدا به این اقدام آمریکا اعتراض نمودند. سنگوی وزارت دفاع چین در همین رابطه اعلام کرد که کشورش حق اتخاذ گام های متناسب را برای خود محفوظ خواهد داشت.

آخرین بار چین علنا توان نظامی خود را در اکتبر سال 2009 طی رژه ای نظامی به نمایش گذاشت که به مناسبت 60-مین سالگرد تشکیل نیروهای مسلح جدید این کشور برگزار شده بود از جمله موشک های بالستیکی CSS-X-10 با سوخات جامد و همچنین JL-2 که برای زیردریایی ها در نظر گرفته شده است.

چین در سال 2007 خبر آزمایشات بالستیکی موشک میانبردی را اعلام کرد که ماهواره هواشناسی سابق این کشور را منهدم کرده بود. سال بعد از آن نیز چین موشک دروبرد کلاس "زمین-زمین" را آزمایش کرد.

رسانه های چینی امروز هم خبراین آزمایشات را اعلام نکردند.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد