اف بنر

وبلاگ اختصاصی رضا کلهر جروزالم پست: اسرائیل نمی تواند با موشک های بالستیک ایران مقابله کند - *** موشک شهاب-۳***

X
تبلیغات
رایتل

جروزالم پست: اسرائیل نمی تواند با موشک های بالستیک ایران مقابله کند

چهارشنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1389


 اسرائیل نمی تواند با موشک های بالستیک ایران مقابله کند 


یک روزنامه صهیونیستی با بررسی سامانه های دفاع موشکی رژیم صهیونیستی به صراحت نوشت که این سامانه توانایی مقابله با موشک های بالستیک ایران را ندارد.به گزارش فارس، روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» در گزارشی درباره سامانه دفاع موشکی اسرائیل به عدم کارآیی این سامانه دفاع موشکی پرداخت.

بر اساس این گزارش، «رویوین پداتزور» استاد دانشگاه تل آویو و کارشناس برجسته نظامی از کنفرانس دفاع موشکی بالستیک و نمایشگاهی که در تل آویو هفته پیش برگزار شد، بشدت انتقاد کرد.
وی ادعاهای سخنرانان این کنفرانس که درباره توانایی دفاع موشکی اسرائیل صحبت می کردند را اشتباه و به دور از واقعیت توصیف کرد.

این کارشناس صهیونیست به شدت از سامانه دفاع موشکی «آرو» که برای مقابله با موشک های بالستیک ایران طراحی شده، انتقاد کرد.

وی تاکید کرد که سامانه آرو نمی تواند با موشک های بالستیک ایران مقابله کند. پراتزور که چندین دهه به عنوان خلبان جنگنده های ارتش رژیم صهیونیستی فعالیت می کرد، ادامه داد: اقدامات متقابل ساده ای وجود دارد که می تواند کارآیی سامانه دفاع موشکی آرو را به صفر برساند.

وی در توجیه علت عدم کارآیی سامانه های دفاع موشکی اسرائیل گفت که هدف صنایع دفاعی و هوانوردی اسرائیل برای ساخت این سامانه ها فقط کسب پول بوده و این سامانه ها برای سیاستمداران نیز عوایدی به همراه داشته و آنها با حمایت از این پروژه ها می خواهند به مردم بگویند که ما در تلاش برای یافتن پاسخی برای تهدیدات هستیم.

وی همچنین از سامانه های دفاع موشکی «گنبد آهنین» و «قلاب سنگ داوود» که برای مقابله با موشک های حماس طراحی شده، نیز انتقاد کرد.

پداتزور ادامه داد که سامانه دفاع موشکی فوق تماما یک کلاه برداری است زیرا زمانی که یک موشک قسام نیاز دارد تا به شهرک «سدیروت» برسد فقط 14 ثانیه است اما سامانه دفاع موشکی «گنبد آهنین» مدت زمانی که نیاز دارد تا هدف را شناسایی کند و اقدام به شلیک کند 15 ثانیه است.

این بدین معنی است که این سامانه نمی تواند در برابر موشک هایی که در فاصله ای کمتر از 5 کیلومتر شلیک می شود به مقابله بپردازد اما این نیز احتمال دارد که سامانه گنبد آهنین در برابر موشک هایی که از فاصله 15 کیلومتری نیز شلیک می شوند نیز نتواند به مقابله بپردازد. این کارشناس امور دفاعی رژیم صهیونیستی به واقعیتی دیگر درباره سامانه های دفاع موشکی این رژیم اشاره کرد.

وی گفت: این واقعیت باید در نظر گرفته شود که هر موشک سامانه دفاع موشکی گنبد آهنین 100 هزار دلار هزینه دارد در حالی که قیمت هر موشک قسام فقط 5 دلار است و تمامی فلسطینیان می توانند این موشک را در خانه های خود بسازند و به سمت شهرک ها پرتاب کنند.

سامانه دفاع موشکی «قلاب سنگ داوود» حتی بدتر است، هر کدام از موشک های این سامانه برای مقابله با موشک های حزب الله لبنان طراحی شده، حدود یک میلیون دلار هزینه دارد در حالی که حزب الله بیش از 40 هزار موشک دارد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد