X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

رژیم صهیونیستی دست به دامن "گنبد آهنین" شد

شنبه 15 مرداد‌ماه سال 1390


اشکلون در حصار رادارها
وزارت جنگ رژیم صهیونیستی به دلیل ترس از نیروهای مقاومت فلسطینی اقدام به استقرار سپر موشکی در اطراف شهر اشکلون کرد.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، مهر به نقل از روزنامه هاآرتض نوشت، نصب سیستم موشکی گنبد آهنین در شهر اشکلون به دنبال درخواست رسمی شهردار این شهر از نخست وزیر و وزیر جنگ رژیم صهیونیستی صورت می گیرد.

پیشتر قرار بود در ماه سپتامبر گنبد آهنین در اطراف چند شهر در سرزمین های اشغالی نصب شود اما ترس صهیونیست ها از نیروهای مقاومت موجب درخواست آنها برای استقرار سریع این سیستم موشکی شد.

در همین رابطه گفته می شود که مقامات صهیونیستی خواستار نصب فوری این سیستم در اطراف هشت شهر دیگر هستند.

سیستم موشکی گنبد آهنین دارای 3 بخش است؛ یک رادار ردیابی موشک، یک مرکز کنترل و یک بخش شلیک موشک. شکل اولیه این سیستم که به‌ صورت موشکهای پاتریوت آمریکا در سرزمین های اشغالی و عربستان به کار گرفته می ‌شد، توانست موشکهای اسکاد پرتاب‌ شده توسط عراق را ردیابی و نابود کند. در حقیقت این سیستم نسبت به پیش‌ بینی کارشناسان بسیار خوب عمل کرد. پیش بینی های اولیه نشان می ‌داد که این سیستم موفقیتی 10 درصدی خواهد داشت .

بعد از تجربه جنگ لبنان و شکست ارتش اسرائیل در مقابل جنبش حزب ‌الله، رژیم صهیونیستی به ‌طور جدی به فکر تقویت سیستم دفاع موشکی خود افتاد. این رژیم پیش از این سیستم دوربرد موسوم به پیکان را طراحی کرده‌ بود اما بعد از جنگ لبنان، تصمیم گرفت که با سرمایه‌ گذاری سنگینی، سیستم گنبد آهنین را طراحی و تولید کند. هزینه طراحی و استقرار این سیستم بیش از یک میلیارد یورو برآورد شده‌ است.
 
بخشی از این هزینه را آمریکا تامین کرده ‌است. این سیستم در داخل رژیم صهیونیستی منتقدان زیادی دارد. هر کدام از موشکهای این سیستم هزینه‌ ای معادل 25 هزار یورو دارد و این در حالی است که قرار است این سیستم موشکهایی را که بسیار ارزان ‌قیمت تر هستند و کمتر از چند صد یورو ارزش دارند، سرنگون کند.
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد