X
تبلیغات
رایتل

ناتوانی گنبدآهنین در انهدام موشک‌های سوریه

پنج‌شنبه 19 مرداد‌ماه سال 1391ناتوانی گنبدآهنین در انهدام موشک‌های سوریه


رئیس برنامه دفاعی رژیم صهیونیستی در برابر موشک گفت: توانایی اسرائیل برای رویارویی با برخی از انواع موشک های سوریه در حال حاضر محدود است.
به گزارش مشرق به نقل از آنا، تلویزیون رژیم صهیونیستی با بررسی نحوه عملکرد موشکهای سوریه در رزمایش موشکی اخیر، نگرانی صهیونیست ها را از اقتدار موشکی آن کشور مورد تاکید قرار داد.

گزارشگر کانال 10 تلویزیون رژیم اشغالگر قدس در این خصوص تصریح کرد: موشک ام 300 سوریه با برد 300 کیلومتر از دقت بسیار بالایی برخوردار است.

تلویزیون صهیونیستی با طرح این موضوع که صدها نوع از این موشک در سوریه و لبنان توزیع شده است، اعلام کرد : این موشک برای هدف قرار دادن تل آویو و سایتهای راهبردی اسرائیل طراحی شده است.

"عوزی روبین" رئیس برنامه دفاعی رژیم صهیونیستی در برابر موشک در این خصوص تصریح کرد: این موشک دارای کلاهک جنگی به وزن نیم تن است.

وی خاطر نشان کرد: سوریها در چارچوب رزمایشهای نظامی اخیر همه توان رزمی خود را به نمایش گذاشتند و به دشمنان خود در خصوص هرگونه اقدام نظامی علیه دمشق هشدار دادند. بدون شک موشکهای سوریه برای رویارویی با اسرائیل طراحی شده اند.

روبین افزود: سوریها در این رزمایش طرح خود را برای ناکارآمدی سامانه دفاعی ضد موشکی اسرائیل، به نمایش گذاشتند.

گزارشگر اسرائیلی بیان داشت : سوریها در رزمایش اخیر دو موشک را بطور همزمان شلیک کردند این مسأله چالش بزرگی پیش روی سامانه دفاعی ضد موشکی "هیدس" قرار داده است.

گزارشگر اسرائیلی همچنین همزمان با تصاویری که از آزمایش موشک اس آر 600 سوریه که از تلویزیون اسرائیل پخش می شد تصریح کرد: این موشک نسخه تطابق یافته ای از موشک زلزال ایران است.این موشک قادر است یک محله مسکونی کامل را به ویرانه تبدیل کند.

وی افزود: دمشق در چارچوب رزمایش موشکی اخیر همه توان موشکی خود را بنمایش گذاشت. سوریها موشکهای اسکاد بی و سی با برد 580 کیلومتر را که آن را جولان نام گذاری کرده اند در این رزمایش به نمایش گذاشتند.بدون شک توان موشکی سوریه مسؤولان تل آویو را نگران کرده است.

وی افزود: موشکهای 302 میلمتری سوریه کوچک بنظر می رسند؛ اما با برد 200 کیلومتر به کلاهک جنگی به وزن 150 کیلوگرم مجهز هستند.حزب الله لبنان منطقه شمال تا لیتانی را با صدها فروند از این موشک، کارگذاری کرده است و قادر است عمق اسرائیل را هدف قرار دهد.

وی همچنین افزود: توانایی اسرائیل برای رویارویی با این نوع موشک در حال حاضر محدود است؛ زیرا سامانه هیدس برای موشکهایی با برد بیشتر طراحی شده و سامانه گنبد آهنین نیز قادر به تعامل با موشکهای سنگین 200 کیلومتری از این قبیل نیست.

وی خاطر نشان کرد: این موشکها جنگ افزارهای جنگ آینده است و جنگ آینده با جنگ شش سال پیش شباهتی ندارد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد