X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

رزمایش موشکی پیامبر اعظم-2

جمعه 6 بهمن‌ماه سال 1391


برگی از تاریخ


رزمایش موشکی پیامبر اعظم-2
این رزمایش در تاریخ1385/8/11  بمدت 10 روز درمنطقه عمومی قم و با حضور فرماندهی وقت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سردار رحیم صفوی  و با شلیک تعدادی از موشکهای شهاب-2 و 3 و اسکاد-بی و زلزال و فاتح  110و زد-3 و ذوالفقار73 آغاز شد.


آزمایش موشکهایی با برد بیش از 1000 کیلومتر وشلیک انواع موشک آن هم در کلاس های مختلف برای اولین بار است که توسط متخصصان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جهان به مرحله اجرا در آمد بخوبی قدرت موشکی ایران را به دنیا ثابت کرد..

 


  تغییر کلاهک موشک های سری شهاب به کلاهک خوشه ای جنگی  از مهمترین تغییرات صورت گرفته در ترکیب این موشک ها در این رزمایش بوده که پس از تغییر کلاهک، به انواع موشک شهاب 3 این توانایی را میبخشد  که پس از اصابت به هدف، صدها بمب کوچک خوشه ای را به اطراف تخریب پرتاب کنند.ابعاد این رزمایش تنها منحصر به شلیک موشکها نبود و یگانهای بسیج نیز همزمان در 14 استان کشور به طور همزمان در این رزمایش مشارکت داشتند. در مرحله دریایی این رزمایش نیز انواع سیستمهای جنگ دریایی مانند موشکهای ضد کشتی نور با برد 120 کیلومتر و مینهای مختلف توسط یگانهای دریایی سپاه آزمایش شد. گفتنی است واحدهایی از نیروی زمینی سپاه نیز در این رزمایش شرکت داشتند.
شلیک موشکها در  رزمایش

آخرین مرحله از رزمایش آخرین مرحله از دومین رزمایش بزرگ پیامبر اعظم(ص) صبح روز 21 آبان 1385با اجرای عملیات های هلی برن نیروی مقاومت بسیج و مبارزه در برابر تهاجمات دشمنان آغاز شد .


نظرات (1)
باسلام اگر تمایل به تبادل لینک دارید خبردهید با تشکر سایت ما نیز نظامی است[گل][گل].
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد