رزمایش پیامبر اعظم-4 بروایت تصاویر

دوشنبه 21 اسفند‌ماه سال 1391


رزمایش پیامبر اعظم-4 بروایت تصاویراین رزمایش در از تاریخ 88/7/5 تا 88/7/7 برگزار شد. در اولین مرحله از این رزمایش یزرگ موشکی موشکهای زلزال -فاتح-110 و تندر 69 با موفقیت پرتاب شدند. در مرحله دوم رزمایش نیز که در شب بزرگزار موشکهای شهاب-1 و2 بصورت غیرهمزمان و به وسیله کلاهکهای چندگانه اهداف خود را مورد اصابت قرار دادند.

در مرحله سوم این رزمایش نیز موشکهای شهاب-3 مدل قدر-1 اف و سجیل-2 با موفقیت شلیک شدند و با موفقیت به اهداف از پیش تعیین شده اصابت کردند.
تصاویر


روز اول رزمایش 


جنگنده های سوخوی-25 سپاهشلیک موشک فاتح 110 در اولین روز رزمایش 


شلیک موشک سوخت مایع و کوتاهبرد تندر-69 در روز اول رزمایشراکتهای زلزال در این رزمایش برای نخستین بار از لانچرهای 3 راکتی شلیک شدند . این سیستم جدید پرتاب امکان جابه جایی مناسبی دارد و هزینه هجومهای راکتی را به شکل موثری کاهش میدهد. ضمن اینکه قادر است مناطق وسیعی از هدف دشمن را زیرآتش موشکهای ویرانگر خود بگیرد. گفتنی است ایران سیستم مشابهی را نیز برای شلیک موشکهای فاتح-110 و خلیج فارس که ساختاری مشابه زلزال دارند طراحی کرده است.موشک شهاب-3 مدل قدر-1 اف : مجهز به کلاهک تریکونیک جداشونده . برد این مدل از موشک شهاب-3 بیش از 1900 کیلومتر است. با این برد ایران این توانایی را دارد که از اعماق خاک خود تمام سرزمینهای اشغالی را زیر آتش خود بگیرد و نابود کند. این موشک بالکهایی کوچکتر از نسخه اولیه شهاب-3 دارد و جرم کلاهک آن حدود 750 کیلوگرم است.


در این رزمایش هم شلیک موشکها بصورت همزمان و هم بصورت غیر همزمان آزمایش شد. یکی از اهداف این مانور مدیریت بلند مدت نبرد موشکی و دفاع بازدارنده بود . لازم بذکر است که موشکهای شلیک شده در این رزمایش دقت بالاتری نسبت به قبل داشتند و مجهز به کلاهکهای جدیدتری شده بودند. در این رزمایش با شلیک موشکها از مواضع غیر ثابت  اطمینان حاصل شد که موشکهای ایران حتی از نا آماده ترین مواضع هم قابلیت عملیات دارند


منبع: موشک شهاب-3

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد