X
تبلیغات
رایتل

سیستم های "پتریوت" جهت مقابله با موشک های کره شمالی درجنوب ژاپن مستقر شدند

پنج‌شنبه 29 فروردین‌ماه سال 1392
سیستم های "پتریوت" جهت مقابله با موشک های کره شمالی درجنوب ژاپن مستقر شدند
 


توکیو، 29 فروردین، خبرگزاری «ریا نووستی»/ سیستم های موشکی پدافند هوایی "پتریوت" برای خنثی کردن تجاوز احتمالی وارد استان اوکیناوا در جنوب ژاپن شدند.این موشک ها به پایگاه های "ناخا" و "تینن" در اوکیناوا اعزام شده اند و در هر کدام از این دو پایگاه دو سیستم "پتریوت" مستقر شده است.

دولت ژاپن در سال گذشته میلادی تصمیم گرفت در رابطه با بی ثباتی روزافزون در شبه جزیره کره سیستم های "پتریوت" را در جنوب این کشور مستقر کند. نظامیان ژاپن ابتدا قصد داشتند این موشک ها را تا اوایل سال 2014 در اوکیناوا مستقر کنند اما بیانات ستیزه جویانه اخیر مقامات کره شمالی باعث شد توکیو  به اجرای این طرح سرعت ببخشد.

یادآور می شود اخیرا تنش در شبه جزیره کره شدت یافته است. پیونگ یانگ هشدار داده در صورت تحریکات نظامی بر اساس قوانین زمان جنگ پاسخ خواهد داد. سئول هم اعلام کرده که طرح وارد کردن ضربات پیشگیرانه در صورت بروز خطر مستقیم برای امنیت خود را تدوین کرده است.

"کیم جونگ اون" رهبر کره شمالی 28 مارس دستور داد نیروهای موشکی پیونگ یانگ برای حمله احتمالی به یگان های ارتش امریکا و پایگاه های نظامی این کشور در کره جنوبی و اقیانوس آرام در حالت آماده باش قرار بگیرند.

طبق این دستور موشک های استراتژیک نیروهای مسلح کره شمالی باید در هر لحظه ای برای وارد کردن ضربات به خاک آمریکا و پایگاه های نظامی این کشور در کره جنوبی، گوام و جزایر هاوایی آماده باشند.

کره شمالی در اوایل مارس به نشانه اعتراض به رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی از تمام موافقت نامه های منع تعرض و غیر هسته ای کردن شبه جزیره کره با سئول صرفنظر کرده و همچنین توافق های متارکه جنگ را برای پایان جنگ سالهای 1953 ـ 1950 با آمریکا منعقد کرده بود، فاقد اعتبار اعلام نمود. علاوه بر این پیونگ یانگ تهدید کرد به خاک آمریکا ضربه هسته ای وارد سازد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد