تجهیز نیروی زمینی ارتش به موشکهای بالستیک جدید

دوشنبه 7 مرداد‌ماه سال 1392


تجهیز نیروی زمینی ارتش به موشکهای بالستیک جدیدفرمانده نیروی زمینی از تولید جدیدترین نسل از موشک‌های نازعات توسط جهاد خودکفایی ارتش خبر داد و گفت: هم‌اکنون این موشک در اختیار نیروی زمینی قرار گرفته و در رزمایش آتی از آن رونمایی خواهد شد.به گزارش تسنیم،  امیر احمدرضا پوردستان فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران،  از تجهیز نیروی زمینی به جدیدترین نسل موشک "نازعات" خبر داد و گفت: با همتی که جوانان ایرانی در راستای خودکفایی در تولید موشک‌ها در نیروی زمینی ارتش به کار گرفتند، امروز جدیدترین نسل از موشک نازعات با ویژگی‌‌هایی مختلف از جمله برد بیشتر، دقت در اصابت به هدف و قدرت تخریب بالاتر را در اختیار گرفتیم.


  

به‌ گفته فرمانده نیروی زمینی ارتش، این موشک توسط جهاد خودکفایی و تحقیقات صنعتی ارتش به تولید رسیده است.

امیر پوردستان بر همین اساس اعلام کرد: در رزمایش آتی نیروی زمینی ارتش، از این نسل از موشک‌ها استفاده خواهیم کرد تا ویژ‌گی‌های اعلام شده آن را مورد آزمایش قرار دهیم.

ارتش جمهوری اسلامی ایران هم‌اکنون به موشک‌های مختلفی از "نازعات"ها مجهز است؛ در همین زمینه، نازعات10 یک موشک بالستیک کوتاه‌برد با پیش‌رانش سوخت جامد است که بردی حدود 130 کیلومتر دارد.

پوردستان افزود: برد جدیدترین نسل از موشک‌های نازعات نسبت به نسل‌های قبلی، به بیش از 150 کیلومتر ارتقا یافته است.

   موشک نازعات اولین نسل از موشکهای سوخت جامد ایرانی است که در سالهای جنگ تجمیلی طراحی و ساخته شد. این موشک 130 کیلومتر برد و 457 میلیمتر قطر دارد و مجهز به یک کلاهک 130 کیلوگرمی است .

موشک‌های بالستیک میان‌برد نازعات، از روی سکوهای متحرک پرتاپ شده و این خود قابلیتی است که این موشک‌ها را نسبت به نمونه‌های مشابه متمایز می‌کند.

گفتنی است این موشکهااز نوع موشکهای توپخانه ای هستند و برای انهدام اهداف دشمن در مسافتهایی که در تیررس تسلیحات عادی توپخانه نیستند کاربرد دارند و قادرند با قدرت تخریب بالا انواع استحکامات- آشیانه ها- پایگاههای راداری و فرماندهی و... طیف وسیعی از اهداف را منهدم کنند.

  مختصات کلی موشکهای نازعات 

موشک نازعات H-6

طول: 6290 میلیمتر

قطر:356 میلیمتر

بیشینه برد :100 کیلومتر

کمینه برد:80 کیلومتر

جرم کلاهک: 130 کیلوگرم

دایره خطای احتمالی : 5 درصد برد

ضربه ویژه موتور:240 ثانیه

وزن سوخت موشک: 420 کیلوگرم

نوع سوخت :HTBP

تصاویر موشک نازعات H-10

طول: 8020 میلیمتر

قطر:457 میلیمتر

بیشینه برد :130 کیلومتر

کمینه برد:110 کیلومتر

جرم کلاهک: 230 کیلوگرم

دایره خطای احتمالی : 5 درصد برد

ضربه ویژه موتور:240 ثانیه

وزن سوخت موشک: 865 کیلوگرم

نوع سوخت:HTBP


تصاویر
منبع: موشک شهاب-3

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد