موشک‌های جدید روسیه قادر است آمریکا را طی یک ساعت غرق کند

جمعه 29 فروردین‌ماه سال 1393


موشک‌های جدید روسیه قادر است آمریکا را طی یک ساعت غرق کند


یک مرکز مطالعاتی سری در حومه مسکو سرگرم طراحی سلاحی جدید موسوم به آتشفشان است که این سلاح قادر است در چند دقیقه ده‌ها تن کوه یخ را ذوب کند.
خبرگزاری فارس: موشک‌های جدید روسیه قادر است آمریکا را طی یک ساعت غرق کند

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم،یک مرکز مطالعاتی سری در حومه مسکو سرگرم طراحی سلاحی جدید موسوم به آتشفشان است که این سلاح قادر است در چند دقیقه دهها تن کوه یخ را ذوب کند.

این مرکز اعلام کرده است که آزمایشهای این موشک در سالهای اخیر انجام شده است.

یکی از طراحان این سلاح می گوید: بسیار سخت بود که مواد منفجره ای اختراع شود که در آب قابلیت اشتعال را داشته باشد و در عین حال بتواند برای مدت زمان طولانی با درجه بالا ایجاد حرارت کند.

وی می افزاید: هر کارشناس مواد منفجره ای می داند که ماده «مغنیسیوم» که قابلیت اشتعال در آب را دارد و آب اشتعال آن را افزایش می دهد ولی درجه حرارتی که این ماده درست می کند برای این پروژه کافی نبود.

ولی دانشمندان روسی توانستند این مشکل را حل کنند و محلولی بر پایه مغنیسیوم با ترکیب بیش از 20 عنصر بسازند که ترکیب شیمیایی آن امکان اشتعال را دارد و مانند یک خورشید کوچک گرما تولید می کند.

موشکی که به این محلول مجهز شده است در فاصله چندین کیلومتری از هدف منفجر می شود و یک گلوله از شعله های سفید درخشنده تولید می کند که با سرعت 850 متر بر ثانیه حرکت می کند و بر تکه یخی که مورد هدف است فرود می آید و آن را با سرعت زیاد ذوب می کند. تجارب اثبات کرده است که یک گرم از این ماده می تواند یک کاسه آب را در 4 ثانیه به بخار تبدیل کند.

این مسئله به آن معنی است که یک موشک 5 تنی از این نوع قادر است که یک شهر با مساحت متوسط را در نیم ساعت بسوزاند.
-

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد