پرتاب کاوشگر 1000 کیلویی ایران به فضا

دوشنبه 29 اردیبهشت‌ماه سال 1393

پرتاب کاوشگر 1000 کیلویی ایران به فضا

مدیر پروژه اعزام انسان به فضا از پرتاب کاوشگر یک تنی به ارتفاع پروازی 150 تا 200 کیلومتری زمین در سال 93 خبر داد و گفت: پرتاب این کاوشگر گامی برای اعزام زیرمداری فضانورد به فضا خواهد بود.
به گزارش مشرق، محمد ابراهیمی اظهار داشت: این کاوشگر دارای کل و هندسه کاوشگرهای مرسوم است. به این معنا که ترکیبی از استوانه و کره دارد.

وی اضافه کرد: بسیاری از فضاپیماهای مرسوم از جمله فضاپیمای سایوز دارای پیکربندی هندسی با ترکیبی از مخروط ، کره یا استوانه و کره هستند.

رییس پژوهشکده سامانه های فضانوردی ایران خاطرنشان کرد: این کاوشگر دارای سیستم های بازیابی و سیستم های پشتیبان با قابلیت اطمنیان بیشتر نسبت به پرتاب های قبلی است.

مدیر پروژه اعزام انسان به فضا 9 گام اعزام نخستین فضانورد ایرانی در مدار زمین را موجودات کوچک، موجودات بزرگ، فضانورد به زیرمداری، موجودات کوچک در مدار، بازگشت کپسول زیستی از مدار، آمادگی برای فرستادن کپسول زیستی حاوی انسان به مدار، تست بدون سرنشین و تست باروبات و نهایتا فضانورد در مدار عنوان کرد.

به گفته ابراهیمی با پرتاب سال جاری گام سوم ˈاعزام فضانورد به زیرمداریˈ کلید می خورد.

وی با بیان اینکه پرواز کاوشگر در سال جاری بدون سرنشین خواهد بود گفت: این پرواز نیم ساعت خواهد بود.

ابراهیمی گفت که در گام بعد پرتاب این کاوشگر با موجود زنده ای از خانواده میمون ها انجام خواهد شد. در صورت ادامه آزمایش های فیزیولوژیکی در کپسول پرتابی به فضا ˈرده های سلولیˈ با استفاده از گیاهان به عنوان جایگزینی برای موجود زنده انتخاب خواهتد شد.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد