X
تبلیغات
پخش زنده جام جهانی

سفر ایران با سفینه 300کیلویی به فضا

چهارشنبه 31 اردیبهشت‌ماه سال 1393
سفر ایران با سفینه 300کیلویی به فضا

رئیس پژوهشکده سامانه های فضانوردی از طراحی مفهمومی یک سفینه 300 تا 500 کیلوگرمی برای اعزام موجود زنده به دور مدار زمین خبر داد.
مشرق، محمد ابراهیمی رئیس پژوهشکده سامانه های فضانوردی، طراحی مفهومی سفینه مدارگرد با وزنی بین 300 تا 500 کیلوگرم را یکی از برنامه های سال 93 در راستای پروژه های مطالعاتی و تحقیقاتی تحقق هدف اعزام انسان به فضا عنوان کرد و اظهار داشت: در یکی از گام های رسیدن به هدف نهایی اعزام انسان به فضا، ارسال فضاپیما به دور مدار زمین باید اجرایی شود که این موضوع در برنامه میان مدت دیده شده است.

وی با بیان اینکه برای سال جاری طراحی مدل مفهومی یک سفینه 300 تا 500 کیلوگرمی مدارگرد برای بردن ساده ترین نوع حیات به مدار زمین در دستور کار قرار گرفته است، افزود: اعزام موجود زنده ممکن است در قالب یک میمون بسیار کوچک یا موش صحرایی عملیاتی شود.

رئیس پژوهشکده سامانه های فضانوردی با تاکید بر اینکه طراحی مدل مفهومی این فضاپیما در همکاری با دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعریف شده است، گفت: مقدمات اجرای کار پس از تصویب نهایی و ابلاغ آن به سازمان فضایی ایران آغاز می شود.

ابراهیمی وزن این سفینه فضاپیما را حدود 300 کیلوگرم عنوان کرد که در مدار بالای 250 کیلومتر قرار می گیرد و گفت: اعزام این فضاپیما بر روی مدار، سال 96 تا 97 انجام می شود و هم اکنون مدل مفهومی آن در حال تصویب مراحل ابتدایی است.

محققان فضایی کشورمان تاکنون موفق شده اند دو کاوشگر را به زیرمدار زمین ارسال کنند که این دو کاوشگر حامل موجود زنده با موفقیت به زمین بازگشتند.

اعزام انسان به مدار زمین در نقشه جامع علمی کشور برای سال 1404 هدفگذاری شده است.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد