X
تبلیغات
رایتل

آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های قادر و نور در رزمایش نظامی ایران

سه‌شنبه 12 دی‌ماه سال 1391

تصویر آرشیوی از شلیک موشک ساحل به دریای قادر

آزمایش موفقیت‌آمیز موشک‌های قادر و نور در رزمایش نظامی ایران

موشک ساحل به دریای قادر از سوی صنایع داخلی طراحی و تولید شده است.»


به گزارش پرس تی‌وی، نیروی دریایی ایران موشک ساحل به دریای «قادر» و موشک زمین به زمین «نور» را در پنجمین روز از مانور نظامی ولایت با موفقیت آزمایش کرده‌ است.


دریادار امیر رستگاری، سخنگوی رزمایش دریایی ولایت ۹۱، روز سه‌شنبه (۱۲ دی، ۱ ژانویه) به شبکه پرس تی‌وی گفت که موشک کروز قادر در رزمایش نظامی با موفقیت اهداف دشمن فرضی خود را هدف قرار داد و آن‌ها را ویران کرد.

وی افزود: «موشک ساحل به دریای قادر از سوی صنایع داخلی طراحی و تولید شده است.»

رستگاری با اشاره به موشک دور برد نور که در داخل کشور ساخته شده است، گفت: «موشک زمین به زمین نور از واحدهای زمینی شلیک و برای نابودی اهداف زمینی استفاده می‌شود.»

وی همچنین اظهار داشت: «موشک نور پیش از این از تمامی آزمون‌ها سربلند بیرون آمده و نسخه جدید، نسخه‌ی بهینه سازی شده‌ی این موشک است.»

نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران در تاریخ ۲۸ دسامبر، مانور دریایی ۶ روزه‌ی خود را با هدف نمایش توان دفاعی کشور در مرزهای دریایی آن آغاز کرد.

به گفته امیر دریادار، حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، این مانور دریایی تخصصی محدوده بین «شرق تنگه هرمز در دریای عمان و شمال اقیانوس هند تا مدار ۱۸ درجه شمالی» در بر می‌گیرد.

نیروی دریایی ایران در چهارمین روز از تمرین‌های نظامی آخرین نسخه از موشک زمین به هوای «رعد» و موشک کروز کوتاه برد «نصر» را با موفقیت آزمایش کرد.

جمهوری اسلامی ایران در طول چند سال گذشته، برای ارتقاء توانایی‌های دفاعی نیروهای مسلح خود و آزمایش تاکتیک‌ها و تجهیزات مدرن نظامی چندین رزمایش نظامی برگزار کرده است.

ایران با اشاره به اینکه اصول دفاعی‌ش مبتنی بر بازدارندگی است، بارها به دیگر کشورها و به ویژه به همسایگان خود اطمینان خاطر داده است که ارتش این کشور تهدیدی برای آنان نخواهد بود.

نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)

نام :
پست الکترونیکی :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد